Hoiakud ja garantiid

Kui me räägime karatest, siis millest me tegelikult räägime? Müütidest ja legendidest? Või siiski reaalsusest?

Mitte miski ei jää selleks, mis ta on. Asjad lähevad alati kas paremuse või halvemuse poole. Kui keha liigub, läheb ta tugevamaks, kiiremaks ja osavamaks. Kui ta ei liigu, muutub ta nõrgemaks, aeglasemaks ja kobaks. Ega ei üllata?

Tõsi, sõltub sellest, kellega võrrelda. Võibolla sa oled liikumisgeenius – ei liiguta ennast üldse, aga ikka oled osavam kui kõik ülejäänud kokku. Või loomupäraselt täis toorest jõudu. Või…

Okei, siis võrdle ennast iseendaga. Kas tänane sina ületab eilset sind? Sellest piisab.

Shotokan Karate-Do üks peamine idee on selles, et on normaalne ja loomulik, kui homne sina ületab tänast sind. See on nii, kui sa oled 10-aastane, 30-aastane või 60-aastane. Vahet pole. Valem on lihtne. Harjuta. Selle tagajärg on, et võimatuna tunduv tuleb lähemale.

Rusikalöögiga purustatud tolline laud. Kolm suurt ja kurja pätti, kes lendavad erinevates suundades läbi õhu. Keha, mida löögid ei taba. Need on legendid, mida kõik teavad rääkida ja mille juures ikka ja jälle piirdutakse ainult unistamisega. Ja mis on kasu unistamisest, mille tegelikkuseksmuutmiseks midagi ei tehta? Vana samuraide tarkus ütleb: kui sa ei tea, mida teha – TEE SAMM ETTE.

Shotokan Karate-Do ei ole salarelv. Aastaga ei saa inimesest võitlusmasinat. Ainus, millele on tarvis mõelda – iga päev tuleb olla parem kui sa olid eile. Sellest piisab.

Eesti Shotokan Karate-do Assotsiatsioon annab sulle mõned garantiid.

1.Sa tuled klubisse arenema, mitte ennast näitama. Seega võid sa alustades olla ükskõik millises füüsilises vormis. Treenimise alus on tahe.

2.See on VAIMU JA KEHA KULTUUR.

3.Kõik, mida sulle õpetatakse, on kvaliteetne. Assotsiatsiooni peaõpetaja Alar Põllu on gradueeritud JKA musta vöö 4. Dan’iga. Organisatsioonis on hetkel veel neli esimese astme musta vöö kandjat. Kõik musta vöö eksamid võetakse vastu Jaapani Karate Assotsiatsiooni (JKA) Tehnilise Komisjoni kõrgeimate liikmete poolt. Vööastmed on välja antud Jaapanis – Karate sünnimaal. Alar Põllu on treeninud alates 1982 ja tasapisi õpetanud alates 1987. Õpetus toetub otseselt maailma tippinstruktorite kogemustele, pidev enesetäiendamine rahvusvahelistes tipplaagrites on EeSKA õpetajatele enesestmõistetav asi.

4.Kui sa oled saavutanud mingi vööastme, siis on kindel, et sa ka oskad kõike, mida sellel tasemel oskama peab. Õigesti õpitud Shotokan Karate-Do ei ole kunagi püss, mis vajalikul hetkel lahti ei lähe. Sa saad vöö (kollase, sinise, musta, ükskõik millise) ainult siis, kui sa oled seda väärt.

5.Shotokan Karate-Do ei ole sport, tulemusi nõuad sa endalt ise. Piisab sellest, et sa tahad olla iga päev parem kui eile, ja ühel hetkel saad sa teada, mida tähendab olla oma lähiruumi peremees. See on teiste sõnadega – mida tähendab OLLA TÕELISELT VABA.

Teksti koostas 2002 Andrus Laansalu

Saladus peitub Traditsioonides!

Oled oodatud! Näe vaeva ja tunne selle tulemusest rõõmu !