Klubi lühitutvustus

Klubi lühitutvustus

Oma loomise hetkest aastal 1989 on TTÜ SKK harrastanud ehtsat Jaapani karated. Sellel aastal said kokku neli tublit noort „vihast“ harjutajat erinevatest klubidest. Need olid Veiko Veskiväli (Etker  Jõelehe õpilane), Gustav Teder (Priit Kelderi õpilane), Vahur Oja (Igor Neemre õpilane) ja allakirjutanu Alar Põllu (Lembit Kolgi õpilane). Seega vägagi soliidne seltskond.

80’ndate lõpp oli aeg, mil raudne eesriie hakkas tasapisi tõusma ja Eestisse jõudsid esmakordselt autentsete võitluskunstide õpetajad. Nimetatud neli musketäri sattusid Japan Karate Assotsiatsiooni (JKA) peale. See on maailma enimtunnustatud traditsioonilise karate organisatsioon peakorteriga Tokyos, Jaapanis. Kogu meie metoodika ja ka atestatsioon tuleb sealsetelt maailma absoluutsetelt tippudelt. Kui sa tuled meie trenni, siis ei jää sa hätta mitte üheski maailma punktis. Me garanteerime oma õpetuse autentsuse ja tõhususe. 100% garantii.

Miks üldse peaks tegema nii vägivaldset asja nagu karate? Esiteks, karate ei ole vägivaldne. Ta võiks olla, aga ei pea olema. Sellest saab aastatepikkuse harjutamise käigus tippkirurgi vaheda skalpelli täpsusega kontrollitud brutaalne kaost tekitada võiv jõud. Karate harrastaja saab peagi aru, mis tema valduses on ja kaob vajadus ennast „tõestada“. Saabub teesklematu enesekindlus. See hoiab sind pahandustest eemal. Traditsiooniline karate on keha ja vaimu kultuur. Ta harib väga mitmekülgselt nii sinu keha kui ka vaimu. Ja igaüks saab valida arenemiseks sobiliku tempo. Karate arenguspiraal on lõputu, alati on omandada midagi huvitavat ja väljakutset esitavat. Läbi raske, kohati ennastületava treeningu, saad selgeks, kes sa ikkagi oled ja milleks tegelikult suuteline oled. See on hea tunne.

JKA on rohkem kui 140 riigist koosneva liikmeskonnaga autoriteetseim ja võimsaim karateorganisatsioon maailmas, Karate Kõrgeimate Traditsioonide Hoidja (The Keeper of Karate’s Highest Traditions). JKA on Shotokan karate esindajana ainuke seaduslik-õiguslik karateühendus, mis on tunnustatud Jaapani Valitsuse poolt – liikmete liiduna (Shadan Hojin) karate propageerimiseks ja ühendamiseks – see on kõrgeim võimalik staatus. Ka on JKA-l 19. sajandi lõpus Imperaatori poolt autentsete võitluskunstide säilitamiseks, hindamiseks ja ühendamiseks loodud Dai Nippon Butokukai tunnustus. Eeltoodust tulenevalt on JKA kokufu bunka (kunsti) ja  iidsel Jaapani Bushidotraditsioonil (samurai eluviis) põhineva karate – säilitaja ja hoidja. JKA missiooniks on autentse karate edendamine kogu maailmas, kindlustamaks karatele kunagi aluse andnud ehedate filosoofiliste arusaamade säilimist.

 

Kui sinus tekkis huvi, siis tule ja proovi. See ei maksa midagi. Kes ei proovi, see ka ei saa teada, et ta ei tea. Teadmine on aga jõud.

Kui sa ei tea mida teha, tee samm ette!

/Bushido/

Üks elu – ela kohe!

/A.Põllu/