Eesti
Shotokan
Karate-Do
Assotsiatsioon

Uudised


22. September, 2009

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDFPrindiSaada link

Kentsakas vahejuhtum Saku algkoolis

08. september 2009

Kentsakas vahejuhtum Saku algkoolis

JKA Eesti esindaja Hr Alar Põllu ja TTÜ SKK esindaja Hr Marko Pappel soovisid tutvuda, ajendatuna lihtsast inimlikust huvist, SKK Tiiger avatud esimese treeninguga 1-4 klassi lastele Saku algkoolis täna kell 13.45. Vägagi üllatas meid võõrustaja Ilmar Toomingu šokeeriv käitumine. Nimelt oli ta äärmiselt ärritatud ja ebaviisakas, püüdes näidata oma esimesele ja seni ka ainukesele senseile, Hr Alar Põllule sõna otseses mõttes nimetissõrmega ust, pluss vehkides veel rea keelavaid ja ka arusaamatuid zeste. Seda meie inimeste sõnul täiesti põhjendamatult, kuna meie delegatsioon kätus igati laitmatult ja oli koolimajas viibimiseks saanud ka kooli esindajate loa. Peale arupidamist ja tõdemist, et me ei ole teinud midagi sellist, mis välistaks avatud treeningu viisaka vaatamise, suundusid meie esindajad treeningsaali. Hr Pappel päris Ilmar Toomingult aru ka tema sobimatu käitumise kohta ja kinnitas meie rahumeelsust. Ka siin demonstreeris hr Ilmar Tooming kummalist käitumist, kutsudes Marko Pappeli eemale, et tema taha varjudes talle siis midagi arusaamatut (Hr Pappeli sõnul) sosistada. Kuna olukord oli muutunud vägagi tavatuks, siis otsustas Hr Alar Põllu lahkuda ja kutsus kaasa ka Marko Pappeli. Hr Põllu ja Pappeli sõnul oli Ilmar Toomingu käitumine arusaamatu ja ilmselt ka rumalaim võimalikest valikutest. Alari sõnul oli tal kohati tunne nagu oleks ta sattunud mõnda MTV räpivideosse.

Näidistreeningut paraku ei toimunudki, kuna meie hinnangul oli tegemist selge huvipuudusega. Hr Põllu sõnul ei tohiks sellised inimesed lastele karated õpetada. Põhjusteks esiteks käitumine, teiseks pedagoogilise kvalifikatsiooni puudumine ja täna ka sisulise õpetaja puudumine.
 


22. September, 2009

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDFPrindiSaada link

Iaido seminar

18. september 2009

Iaido seminar Tallinas, Seppuku loeng.

Täna toimub Tallinnas Iaido laagri raames loeng teemal „Seppuku“. Meie klubi on saanud sõbraliku kutse. Osaleme.
   


26. September, 2009

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDFPrindiSaada link

KDS seminar Tallinnas

17. september 2009

KDS seminar Tallinnas.

17-20. septembril toimub Tallinnas eri paigus KDS peaõpetaja Sensei Harada, 5.Dan seminar-laager. See on pisut selline "sektantlusele kalduv" ühing (erinevate harrastajate üksmeelne hinnang). Alar Põllu küsis korraldajatelt luba osalemaks laagris, mille peale sai ta üllatuslikult vastuseks, et tema taotluse rahuldamine ei ole võimalik. Alari järelpärimisele sai ta sellise vastuse korraldaja esindajalt: “Mis on Sinu huvi ajend ja eesmärk? Meil on salajane sektantlik organisatsioon. Harjutused toimuvad küünlavalgel koos verd tarretamapanevate jubedustega. Võib juhtuda, et külalised ohverdatakse. Kas oled selleks valmis? Põhimõtteliselt saab seda kõike näidata ainult asjasse pühendatutele. Pühendamine on aga omaette (jube) riitus. Kas oled selleks valmis? Taivo R“. Olnud mõnda aega hämmastusest keeletu vastas AlarSan, et huvi on harjutada ja avardada oma arusaamise piire, et mis seal muud ikka olla saab? Ja verd ega pullimehi ta ei pelga. Sellele järgnes veel pikk mõtete vahetamine, millega saab huviline tutvuda personaalselt. Meil on ikkagi vaba maa, nii saame meie sellest aru.
   


11. September, 2009

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDFPrindiSaada link

Kiri Siirile

Siiri, sulle on rubriigis MEIE ÜTLEME kiri!
   


22. September, 2009

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDFPrindiSaada link

Järjekordne liba JKA Eestis

Anname teada juba teisest katsest esitleda end JKA prestiižse nime all Eestis.

Meieni on jõudnud kuuldused nn JSKA filiaali avamisest Eestis. Nimetatud organisatsioon kasutab jultunult ja heade tavadega vastuolus olevana oma nimes JKA tähekombinatsiooni, ka on logo sarnane JKA originaallogoga. Juba nimi Japan Shotokan Karate Association tekitab sisulise küsitavuse. Meile teadaolevalt on Shotokan ju vaieldamatult, selgelt ja ainult Jaapani päritolu nagu seda on ka Karate.

Loe lisa: Järjekordne liba JKA Eestis

   

Lehekülg 10 / 13

<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Järgmine > Lõpp >>