Eesti
Shotokan
Karate-Do
Assotsiatsioon

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDFPrindiSaada link

Sensei

Alar Põllu

Nimi: Alar Põllu

Sünniaeg ja koht: 29. aprill 1964, Kärdla. Haridus: 1990 lõpetanud TTÜ Elektriajamite ja robottehnika eriala,
2003 ärikorralduse magister kaitstud TTÜ-s.

Töö: TTÜ Shotokan Karate-Do Klubi, peainstruktor

Kvalifikatsion karates: Godan JKA, JKA B-kategooria instruktori litsents, maa peainstruktor, JKA D-kategooria kohtuniku litsents.

Karatega tegeleb alates: 1982

Teiste võitluskunstidega tegelenud: Karate eri stiilid, võistluskarate, jujutsu, aikido, kobudo.

Miks karate: See pakub just seda mida vajan. On paljunõudev ja -pakkuv. Mitmekülgne. Annab ka emotsionaalset ja vaimset arengut. Ka rakenduslikult efektiivseim - ma ei usu reaalses konfliktis keerukatesse lukkudesse ja heidetesse.

Miks TTÜ SKK: See "lihtsalt läks nii". Lõpetasin TTÜ 1990 aastal ja omades sidemeid TTÜ-s sai loodud TTÜ toetusel (hetkel küll moraalne toetus) esimene üliõpilaste karateklubi. Hetkel palju ka "muud rahvast".

Kohustused klubis: Klubi areng, klubi juht.

Vööaste aastal 2009: Godan JKA.

Eesmärk karates: Pidev täiustumine, protsesside mõistmine läbi karate.

Tulemus läbi karate: Terve selg ja põlved. Kaasvõitlejad ja reputatsioon. Ametiühingutöötajate MM 5. koht Katas ja 3 koht meeskondlikus kumites Eesti meeskonna koosseisus aastal 1993.

Mõte elus: Tee ränka tööd ja tunne sellest rõõmu (Work hard and have fun). Sa ei saa vältida tuult - pinguta purjed ja jätka teekonda (You can not avoid wind - trim Your sails and keep going). Ja nii oledki ühel ilusal päeval saavutanud oma eesmärgi, et siis liikuda uute poole.

Konfliktsituatsioon kuhu inimene elus sattunud ja kas nüüd teeks midagi teisiti ja kui siis mida: Iga päev tuleb ette konflikte, alati on hea neid lahendada järeleandmatu viisakusega ja püüdes end rahulikult panna "vastase" olukorda. Mõistmine.

Klubiliikmete poolt antud Sensei / Sempai lühiiseloomustus:
  • Vana Karu - karm, kuid õiglane.
  • Õpetaja kes õpetab.
  • Mees kui kalju.

Saladus: Aegajalt armastan nokitseda suurt täpsust nõudvate asjade kallal - hävituslennukite ja sõjatehnika mudelid, pliiatsiga joonistamine.

Hobid: Mägiratas, slaalomsuusatamine, keskaegne Jaapani ajalugu ja kultuur, enesetäiendamine, suhtlemine ausate ja otsekoheste inimestega.